Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

redfsxdfrgteda

Vítejte v sekci věnované elektronkovým rádiím ! 

imageRádio není přežitek !

V tomto ohledu se nedá elektronkám moc vyčítat - zde dodnes odvádějí velmi dobrou činnost. Samozřejmě na dnešní poměry je nevhodná, protože nedisponuje tak širokým pásmem, se kterým může pracovat, má vysokou spotřebu a není tak citlivá. Přesto si myslím, a mám to potvrzeno ze všech možných stran, že elektronky jsou na podobné aplikace nejlepší a díky svému zkreslení a vlastnostem není lepších součástek na přensnou a věrnou reprodukci zvuku. 

Také osoby z minulé éry jsou zvyklé na elektronková rádia a mnohdy je mají funkční ještě dodnes, takže jim zůstávají věrni. Proč si kupovat malé čínské levné rádio, když mohu mít velmi kvalitní a spolehlivé rádio? Navíc dnes se na klasických radiopřijímačích dají poslouchat pouze FM a AM rozsahy, kde AM odpovídá kmitočtově našim středním vlnám (tj. 540-1640 kHz). Takže krátkými a dlouhými vlnami nedisponují. Dnešní společnost je výhradně zaměřena na pásma frekvenčně modulované a to je kámen úrazu. Rozhlas, jak ho známe, začíná chřadnout a upadat. Kolik bude mít asi posluchačů za dvacet let? 

Takže co s tím? Jít na půdu, vyhrabat z hromady starých věcí staré rádio po babičce či dědečkovi, rozchodit a pak už jen v klidu poslouchat. A když tam žádné nebude, tak v bazaru za rohem nějaké do stovky určitě bude. Není lepší program, pokud nevíte, co s načatým večerem, když jste sami doma. A je to lepší než televize!


imageTranzistorák, aneb poslech kdekoliv ...

Trend od 60. let minulého století, který způsobil rychlý průlom v elektrotechnice, jelikož se globálně rozšířil a začal používat tranzistor. Dříve neskutečně módní věc je dnes spíše přežitkem, ale samotné konstrukce rádií nebyly zlé, ba některé velmi povedené. Dnes už si s ním asi na louku s kamarády nevyjdeme, ale proč jich pár nemít ...

 
 
 
 
 
 
 
 
 


Aktualizováno dne 31.7.2013
Editováno 30.6.2013

 

TOPlist