Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Autor – kontakt

Autor
   

 

Jmenuji se Daniel Platil a žiji na okraji Prahy, kde mám i svou vlastní malou dílnu. Mé záliby jsou velmi různorodé, ale z technického hlediska se věnuji zejména opravám historické elektrotechniky a renovacím mechanických psacích strojů či kalkulaček. Z osobních i prostorových důvodů se nevěnuji klasickému sbírání či nekontrolovatelnému hromadění, ale ponechávám si pouze ty nejzajímavější kusy.

Zabývám se především tuzemskou elektronikou – popř. ze zemí bývalé RVHP – do roku 1993. Velmi rád opravuji elektronkové přístroje, televizory, zesilovače, telefony a také si nenechám uniknout příležitost pohrabat se ve starých lampách a světelných zdrojích. Mezi mé oblíbené podniky patří TESLA Pardubice a TESLA Holešovice, naopak velmi nerad se rozčiluji nad magnetofony Unitra či neutěšenou slovenskou produkcí čehokoli.

Psací stroje renovuji zejména podle dostupnosti náhradních dílů, ale rozhodně se nebráním kvalitním západním či prvorepublikovým výrobkům, naopak! Primárně ale cílím na československou produkci mezi léty 1946–1996,
tj. na značky Zeta, Consul a RemaGG. Nepohrdnu však ani pěknou mechanickou či elektrickou kalkulačkou Nisa. Většinu repasovaných strojů si nenechávám a vracím je zpět do oběhu, aby dalších 50 let sloužily u svých nových majitelů a dělaly jim každý den radost.

Jsem členem Historického radioklubu československého (HRČS), přispívám do klubovních sbírek a zároveň pracuji jako korektor jejich elektrotechnického časopisu Radiojournal.
 

Dotaz, připomínka, námět?
Kontaktujte mě! 

chemosklepy@email.cz

 

    Aktualizováno dne 7. 4. 2018
Editováno dne 19. 8. 2013

TOPlist