Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Autor – kontakt

Autor, aneb kdo jsem
   

Jmenuji se Daniel Platil, bydlím a studuji v Praze. Mé záliby jsou široké, ale mezi nejvýraznější koníčky patří elektronika, psací stroje, umění a psaní. V roce 2009 jsem našel zalíbení v renovacích starých přístrojů. Proto jsem se začal povrchně věnovat sbírkové činnosti, značně omezené prostorovými důvody. Dnes by se dalo říci, že pracuji se zaměřením na elektronkovou televizní techniku a audio: především radia, gramofony a zesilovače. Podlehl kouzlu vinylu, takže vážnou hudbu a Pink Floydy vedu pouze na "elpíčkách". 

Jsem členem Historického radioklubu československého a pracuji pro časopis Radiojournal jako korektor.

Psací stroje tvoří další kapitolu mého života. I to byl důvod, proč jsem jim věnoval projekt "Zachraň stroj", který odstartoval letos na podzim. Na jeho webu se dozvíte více informací. Zde naleznete popisy strojů, které vlastním a které jsem si postupem času opravil.

Knihy - ač jsem k nim měl jako malý spíše negativní vztah, postupně jsem propadl jejich kouzlu. Úspěšně jsem zaplnil knihovnu a nyní je i čas věnovat se četbě a rozšiřování obzorů. Raději se věnuji poezii, ale dobrou prózou nepohrdnu. V knihovně nalezlo místo i několik desítek publikací týkajících se mého předešlého koníčku - elektroniky.

Od roku 2010 jsem též aktivní v oblasti vlastní tvorby. Ať už v pokusech žurnalistických, tak v uměleckém psaní. Mé prvotiny jsou k nalezení na webových stránkách "Daniel píše ...".

Možná, že jsem malinko zpátečnický, zkrátka hipster. Ne vše nové je tak úžasné, avšak i dnešní doba má své nezaměnitelné kouzlo. K mým dalším zálibám patří hlavně pěší turistika, poslech hudby a dobré jídlo a jazyky - zejména francouzština.

 

Dotaz, připomínka, námět?
Kontaktujte mě! 

chemosklepy@email.cz

 

    Aktualizováno dne 23. 10. 2015
Editováno dne 19. 8. 2013

TOPlist